Atrakcje w okolicy

directDojazd phoneZadzwoń RezerwujRezerwuj
Zamek Książ

Zamek Książ wraz z tarasami (ok. 12 tarasów), tunelem podziemnym oraz bogatą ofertą turystyczną obejmującą m.in. Dzienne Zwiedzanie, Nocne Zwiedzanie i Wydarzenia Zamkowe (zobacz kalendarz).
Książ to jeden z największych zamków w Polsce. Tak monumentalny i pięknie położony kompleks architektoniczny jest wyjątkowy w skali całej Europy. Odkryj miejsce spotkań koronowanych głów, w którym historia arystokratycznego rodu von Hochberg przeplata się z tajemnicami II Wojny Światowej.

WIĘCEJ

lines
Zamek Książ Zamek Książ Zamek Książ Zamek Książ Zamek Książ Zamek Książ Zamek Książ
Palmiarnia Wałbrzych

Palmiarnia Wałbrzych z egzotyczną, unikatową roślinnością oraz skałami z tufu wulkanicznego z Sycylii.

Wałbrzyska palmiarnia znajduje się na ul. Wrocławskiej 158, w odległości ok. 2 km od Zamku Książ.

 

WIĘCEJ

lines
Palmiarnia Wałbrzych Palmiarnia Wałbrzych Palmiarnia Wałbrzych Palmiarnia Wałbrzych Palmiarnia Wałbrzych Palmiarnia Wałbrzych Palmiarnia Wałbrzych Palmiarnia Wałbrzych Palmiarnia Wałbrzych Palmiarnia Wałbrzych Palmiarnia Wałbrzych
Szlaki piesze i rowerowe

Polecamy liczne szlaki piesze i rowerowe na terenie otaczającego parku, a wśród nich malownicza Dolina Pełcznicy i Jeziorko Daisy.

lines
Szlaki piesze i rowerowe Szlaki piesze i rowerowe Szlaki piesze i rowerowe Szlaki piesze i rowerowe
Stado Ogierów Książ

Zabytkowe stajnie położone w pobliżu Zamku Książ. Centrum hodowlane koni rasy śląskiej.

Istnieje możliwość jazdy konnej oraz wynajęcia bryczki.

 

WIĘCEJ

lines
Stado Ogierów Książ Stado Ogierów Książ
Stary Książ

Romantyczne ruiny zamku Stary Książ oraz zamku Cisy.

*Fot. https://pl.wikipedia.org/

lines
Stary Książ Stary Książ Stary Książ Stary Książ
Centrum Nauki i Sztuki „Stara Kopalnia”

Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu to największa atrakcja turystyki poprzemysłowej w Polsce, mieszcząca się na terenie dawnej Kopalni Węgla Kamiennego „Julia” („Thorez”).
Zakończona w 2014 roku rewitalizacja największej, wałbrzyskiej kopalni zatrudniającej w szczycie swej działalności kilka tysięcy pracowników umożliwiła powstanie wyjątkowego obiektu na turystycznej mapie Polski. Stara Kopalnia to 4,5 hektara zabytkowych obiektów poprzemysłowych, wzbogaconych o autentyczne wyposażenie obejmujące zabezpieczony i udostępniony zwiedzającym kopalniany park maszynowy.

WIĘCEJ

lines
Centrum Nauki i Sztuki „Stara Kopalnia” Centrum Nauki i Sztuki „Stara Kopalnia” Centrum Nauki i Sztuki „Stara Kopalnia” Centrum Nauki i Sztuki „Stara Kopalnia”
Uzdrowisko Szczawno-Zdrój

Misją Uzdrowiska Szczawno - Jedlina S. A jest wykorzystywanie naturalnych surowców leczniczych w celu polepszenia zdrowia gości i kuracjuszy.

 

WIĘCEJ

lines
Uzdrowisko Szczawno-Zdrój
Kompleks basenowy Aqua-Zdrój 

Nowoczesny kompleks basenowy Aqua - Zdrój (z zastosowaniem wody ozonowanej). Największy kompleks sportowo-rekreacyjny w Sudetach. Centrum Aktywnego Wypoczynku AQUA ZDRÓJ w Wałbrzychu to nowoczesny ośrodek turystyczno-sportowy, oferujący bardzo szeroką gamę atrakcji dla każdego, kto chce aktywnie spędzić czas w wyjątkowym miejscu. W skład ośrodka wchodzą: Park Wodny, Zespół Saunowy, Zespół Fitness, Hotel *** wraz restauracją i barem, Wielofunkcyjna Hala Widowiskowo-Sportowa, Korty Squash, Zespół Odnowy Biologicznej, 2 boiska treningowe, Stadion Piłkarski, Parkingi zwykłe i strzeżone.

WIĘCEJ

lines
Kompleks basenowy Aqua-Zdrój